Cost Based on Unit Price

The total cost of a number of items may be calculated when the unit cost is known and the quantity that will be purchased is decided. For example, if a caterer will serve a meal for $6.25 per person and 100 people will be served, the total cost will be $6.25*100 or $625.

You may also need to calculate total cost based on unit cost and number of items when you are ordering several items of the same kind.

What is the total package cost?

Note: Your answer should begin with a dollar sign (e.g. $2.36 not 2.36)